REKLAMA

ydarzenia i imprezy w Bielsku Podlaskim i powiecie bielskim w październiku 2021 roku.

 

1 PAŹDZIERNIKA (piątek)

Na deskach Kreatywnego Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A) rozpoczyna się VIII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA w Bielsku Podlaskim. Spektakle: Godz. 15:30 - „Szarlatany Polskie”, Teatr Plaster, Jarosław, 16:30 „Monodram” Teatr Syrpak, Łapy, 17:50 "Męczeństwo Piotra Oheya" Teatr A’propos, Krasne, 19:20 “Najlepszy Przyjaciel Mężczyzny” Teatr Zapis Fonetyczny, Warszawa - spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia, 20:50 "Miłość i Polityka”, Teatr BezNazwy, Warszawa; 70’ - spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.

 

2 PAŹDZIERNIKA (sobota)

VIII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA w Bielsku Podlaskim.  Spektakle: Godz. 11:00 - “Zachciało się wom Kalwaryji” Polonijny Teatr "Gdańska" z Oberhausen, Oberhausen, Niemcy, 13:00 “Teatr Amatorski” Amatorski Teatr Towarzyski, Lublin; 15:00 “Kazuo się żeni” Teatr Ludzi Pracujących, Kędzierzyn-Koźle, 17:00 “Umowa o arcydzieło”, W Kaczych Butach, Gdynia, 70’ - spektakl dla widzów powyżej 12 roku życia, 19:00 “Teatrowcy” Kompania Teatralna Mamro, Warszawa, - spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia. 

 

3 PAŹDZIERNIKA (niedziela)

Związek Ukraińców Podlasia i Bielski Dom Kultury (ul. 3 Maja 2) zapraszają na XII Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”. Początek koncertu od godz. 11.00 w siedzibie BDK.  

 

6 PAŹDZIERNIKA (środa)

Bielski Dom Kultury zaprasza we środę 6 października do Galerii BDK na wernisaż wystawy "W zgodzie z naturą". Na wernisażu będzie można obejrzeć wystawę prac uczestników Pracowni Plastycznej BDK Atelier oraz prace powstałe podczas V Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, który miał miejsce w miejscowości Gruszki. Wernisaż rozpoczyna się o godzinie 17.00. Wystawę także można oglądać w godzinach pracy BDK (8.00-16.00) do 29 października.
 
Kino w Twoim Mieście w Gminnym Centrum Kultury w Orli. Seanse od godz. 9.00. - Psi Patrol, godz. 10.30 - Jak rozmawiać z psem, godz. 16.00 - Teściowie, godz. 17.30 - Nie czas umierać. Bilet normalny -18 zł, ulgowy -16, dla grup zorganizowanych -14 zł.
 
 
 
8 PAŹDZIERNIKA (piątek)
 
Marek Włodzimirow i Dyskusyjny Klub Filmowy Kino Znicz w Bielsku Podlaskim zapraszają w piątek 8 października do BDK wszystkich miłośników kina i dobrej muzyki na kolejne spotkanie klubu filmowego. Pocżątek seansu godz. 19.00. Wstęp wolny. 
 
Warsztaty projektowania i szycia w Bielskim Domu Kultury dla osób powyżej 15. roku życia o godz. 17.30.  Zapisy w sekretariacie BDK.
 
Noc Bibliotek. MBP zaprasza na spotkanie autorskie z Wojtkiem Koronkiewiczem, poetą, pisarzem, filmowcem i aktywistą, który w czasie pandemii ruszył w podróż rowerem po Podlaskiem w poszukiwaniu cudownych ikon i opisał to w książce "Z matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia".  Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Kazimierzowska 14) z Wojciechem Koronkiewiczem o godz. 17.00.

Noc Bibliotek. O godz. 19.00 czeka nas w bibliotece gimnastyka relaksacyjna kobiet - na podstawie gimnastyki słowiańskiej. Zajęcia poprowadzi Urszula Wróblewska, na co dzień związana z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną ”Agrafka” w Bielsku Podlaskim. Spotkanie skierowane jest do mam dzieci do 12 roku życia, które nierzadko przemęczone, oddane wychowaniu pociech, zapominają o swoich potrzebach. Na to wydarzenie obowiązują zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie: 85 730 21 07 lub bezpośrednio w bibliotece. Decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc ograniczona.
 
Teatr the M.A.S.K. zaprezentuje na deskach Kreatywnego Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A) przedstawienie "Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych". Spektakl ten został nagrodzony Grand Prix VII Teatralnej Majówki w Środzie Wielkopolskiej oraz wyróżnieniem za rolę Sąsiada na 42. Biesiadzie Teatralnej w Przemyślu dla Krzysztofa Olejniczaka. Początek przedstawienia o 21.30, a młodzi artyści proszą o zakup zamiast biletu cegiełki, która umożliwi im wyjazd na festiwal w Sosnowcu.

 

9 PAŹDZIERNIKA (sobota)

Bielski Dom Kultury (ul. 3 Maja 2), starosta i burmistrz Bielska Podlaskiego zapraszają na Senioradę 2021 pod nazwą Integracja Pokoleń. Początek wydarzenia o godz. 13.00 w siedzibie BDK-u. W programie wystąpienia i koncert zespołów artystycznych.  

Wieczorne zwiedzanie synagogi. Godz. 19,00-21,00. Miejsce: Synagoga w Orli.

Noc Bibliotek. O godz. 16.00 w MBP w Bielsku Podlaskim (Kazimierzowska 14) startuje gra online „Czytanie wzmacnia”. Tegoroczna edycja gry składa się z czterech ścieżek: zdrowia, relacji, wiedzy i wyobraźni. Przejście całej gry trwa około dwóch godzin, ale można dzielić ją na części i wracać w dogodnym momencie. Zadania można wykonywać indywidualnie lub grupowo, wszystko zależy od wyobraźni. Dołączyć do gry można 9 października 2021 r. przy użyciu linku: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra2021/l/19307

Poza tym Biblioteka ma propozycję dla miłośników kina familijnego. Wystarczy, że chętni zgłoszą się do Czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, lub napiszą maila pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a biblioteka w Bielsku udostępnimy link z jednorazowym hasłem z dostępem do filmu "Operacja: Człowiek w czerni” w reż. Grethe Bøe-Waal. Jest to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2" utrzymana w konwencji kryminału. Zapraszamy do korzystania! Link będzie aktywny od soboty do wtorku (9-12 października).

 

10 PAŹDZIERNIKA (niedziela)

Zarząd Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód zaprasza na koncert piosenki Anny German. Koncert odbędzie się w niedzielę 10 października 2021 roku o godzinie 14.00 w Bielskim Domu Kultury przy ulicy 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim. Wstęp wolny.

 

11 PAŹDZIERNIKA (poniedziałek)

W Gminnym Centrum Kultury w Orli - konkurs recytatorski Ojczyste Słowo. Organizatorzy Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Białymstoku oraz szkoła podstawowa w Orli. Wstęp wolny.

 

21 PAŹDZIERNIKA (czwartek)

W Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim (ratusz) o godz. 12.00 wernisaż wystawy „Chocim 1621. Na drodze Imperium". Zgromadzone zbiory m.in. zbroja husarska i kolczuga pochodzą z Muzeum Narodowego w Krakowie. Wystawa będzie czynna do marca 2022 roku.

 

22 PAŹDZIERNIKA (piątek)

W Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2) odbędzie się Dzień Kultury Ukraińskiej, w ramach będzie można obejrzeć przedstawienie teatralne dla dzieci „Złotowłosa” w wykonaniu aktorów Wołyńskiego Teatru Lalek z Łucka (Ukraina) oraz koncert zespołów dziecięcych. Początek godz. 9.00.

O godz. 11.30 w Gminnym Centrum Kultury w Orli spektakl teatralny dla dzieci Zołotowołoska w wykonaniu Wołyńskiego Teatru Lalek z Łucka (Ukraina) w ramach 30. Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu - Podlaska Jesień. Organizator Związek Ukraińców Podlasia. Wstęp wolny.

 

23 PAŹDZIERNIKA (sobota)

Spektakl Tykocińskiego Teatru Amatorskiego - Rozmowy z panią Mortis w Gminnym Centrum Kultury w Orli. Początek spektaklu godz. 17.00. Wstęp wolny.

Na scenie Bielskiego Domu Kultury będzie można obejrzeć koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ranok”, 25-lecia Ukraińskiego Zespołu Pieśni „Hiłoczka” oraz 30-lecia Zespołu Folklorystycznego „Rodyna”. Początek koncertu godz. 17.00.

 

24 PAŹDZIERNIKA (niedziela)

W Bielskim Domu Kultury  o godz. 14.00 koncert galowy  XVII Konkursu Piosenki Ukraińskiej „Z Pidlaśkoji krynyci”. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Organizatorem wydarzenia jest Związek Ukraińców Podlasia.

 

30 PAŹDZIERNIKA (sobota)

Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w Gminnym Centrum Kultury w Orli. Ozdabianie świec metoda decoupage. Godz. 13.00

 

 Kalendarium w trakcie uzupełnienia

(ms)

REKLAMA

Facebook

Instagram